Eren'in Annesinden Diyarbakır Annelerine Destek

Trabzon'da PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül, Diyarbakır'daki annelerin acısını paylaştı.

Eren'in Annesinden Diyarbakır Annelerine Destek

Diyarbakır'da HDP İl Binası önünde, çocukları PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan annelerin oturma eylemi etkisini sürdürüyor.

Geçtiğimiz gün eyleme yeni dahil olan ailelerle birlikte HDP önünde eylem yapan aile sayısı, 40'ı buldu. Türkiye'nin birçok yerinden annelere destek paylaşımları gelirken; benzer bir acıyı yaşamış bir anne de Diyarbakır annelerine desteğini dile getirdi.

'Biri De Çıkıp Demiyor Ki; Eren İyi Ki Varsın'

Trabzon Maçka'da 11 Ağustos 2017'de PKK'lı teröristlerce şehit edilen ve "Biri de çıkıp demiyor ki; Eren iyi ki varsın" cümlesiyle büyük etki yaratan Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül, Diyarbakır annelerine destek çıktı. 

Anne Ayşe Bülbül, HDP önünde eylem yapan annelere şöyle seslendi:

‘O Annelerin Yanındayım, Acılarını Anlıyorum’

"Ben de bir anneyim. Benim oğlum şehit olduğu zaman hiç kimse gelip destek çıkmadı. Benim bu durum çok zoruma gidiyor. Ben köydeyim diye mi benim yanıma çocuğu kaçırılan ya da şehit olan anneler gelmedi? Yoksa benim yavrum fakir çocuğuydu diye mi? Yanıma sadece Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız geldi. Ben bir anne olarak acısı olan bütün annelerin birbirine kenetlenmesini istiyorum. O annelerin yanındayım, acılarını anlıyorum." 

Artık kan akmasın diyen şehit annesi Ayşe Bülbül, bütün acılı anneler için şöyle konuştu:

‘Erenler Ölmesin, Anneler Ağlamasın İstiyorum’

"Ben 15 yaşındaki yavrumu toprağa verdim. Oradaki annelere de çok üzülüyorum. Günlerdir o kapıda çocukları için bekliyorlar. Ama o anneler, en azından çocuklarının dağda olduğunu biliyor. Dağda belki zor durumdalar ama yaşıyorlar. Benim yavrum bir daha gelmeyecek. İki yıldır yavrum yok. Bir şehit annesi olarak terörün artık bitmesini istiyorum. Bitsin ve bu anneler artık ağlamasın. Erenler ölmesin, Ayşe Anneler, ağlamasın istiyorum." 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR