Trabzon'un Maçka İlçesi Sukenarı Mahallesi Çatak çevresinde bir akrabasının evinde taziyeleri kabul eden acılı anne Ayşe Bülbül, evinde gelişen hırsızlık olayı ve Eren'in şehit edilmesine ilişkin yaşananları anlattı.

Telefonla ihbarda bulunduklarını, komutanların da kendisini değil çocuğu Eren’i aradığını belirtti.

"EREN'İ SÜREKLİ ARIYORLARDI"

İhbar sonrası telefon trafiğinin sıklaşması üzerine oğluna "Bunlar, bizi terörü besliyoruz diye suçlamasın" dediğini söyleyen Ayşe Bülbül, "Baktık ki evin etrafında izler var. Hep ezilmiş. Dedim 'Oğlum baksana buraya gelen köyden biri değil. Gerçek terörist.' Benim de Eren’in de numarasını aldı komtanlar.

Eren aradı çaldırdı komutanı ‘Komutanım evin arkaları filan hep ezildi’ dedi. Komutan da Eren’e ‘Resimlerini çek bana gönder’ demiş. Çocuk da çekti gönderdi. Sonra biz yaylaya gittik. Eren de amcasına fındık toplamaya gitmişti. Ama Eren’i sürekli ardılar. Yahu bu çocuğu niye arıyorsunuz? Beni arayın. Beni aramadılar."

"MADEM TERÖRİSTİ BESLEDİM, NİYE DUYURDUM?"

Eren’in oraya götürülmesinde ihmal olduğunu iddia eden anne Bülbül şöyle konuştu: “Eren’in oraya götürülmesi yüzde 100 değil, binde 1000 ihmal. Eren’i cuma namazından sonra bekleyip alıp gitmenin sonucunu istiyorum. Başbakanımızdan, bakanımızdan, yetkililerden Eren’in oraya neden getirildiğini öğrenmek istiyorum. Tek şunu düşünüyorum; ‘Ya biz bakalım bu çocuktan bilgi alabilir miyiz bakalım, acaba bunlar mı bunu besliyor?’ diye düşündüler.