İzmir'de gerçekleşen FETÖ/PDY operasyonu çerçevesinde gözaltına alınmış olan Trabzon'un Maçka ilçesinin eski Jandarma Komutanı Teğmen Zabit Zengin, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine konuldu.

Zengin, sağlık kontrolünden sonra sevk edildiği Trabzon Adalet Sarayı'nda savcılık sorgusu sonrası 1. Asliye Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

Zengin, çıkarıldığı mahkemece "FETÖ terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandı.

Trabzon'un Maçka İlçesi Sukenarı Mahallesi Çatak çevresinde bir akrabasının evinde taziyeleri kabul eden acılı anne Ayşe Bülbül, evinde gelişen hırsızlık olayı ve Eren'in şehit edilmesine ilişkin yaşananları anlattı.

Telefonla ihbarda bulunduklarını, komutanların da kendisini değil çocuğu Eren’i aradığını belirtti.

"EREN'İ SÜREKLİ ARIYORLARDI"

İhbar sonrası telefon trafiğinin sıklaşması üzerine oğluna "Bunlar, bizi terörü besliyoruz diye suçlamasın" dediğini söyleyen Ayşe Bülbül, "Baktık ki evin etrafında izler var. Hep ezilmiş. Dedim 'Oğlum baksana buraya gelen köyden biri değil. Gerçek terörist.' Benim de Eren’in de numarasını aldı komtanlar.

Eren aradı çaldırdı komutanı ‘Komutanım evin arkaları filan hep ezildi’ dedi. Komutan da Eren’e ‘Resimlerini çek bana gönder’ demiş. Çocuk da çekti gönderdi. Sonra biz yaylaya gittik. Eren de amcasına fındık toplamaya gitmişti. Ama Eren’i sürekli ardılar. Yahu bu çocuğu niye arıyorsunuz? Beni arayın. Beni aramadılar."