Reis-i Cumhur Erdoğan ve  Vladimir Putin' in Hamburg Messe Konferans Merkezi' nde gerçekleşen görüşmesinde, Türk heyetinde Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın da bulunmaktadır.

GÖRÜŞME BAŞLADI

Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın, Almanya' da yapılan G20 Liderler Zirvesi bağlamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ikili görüşmesi başladı. Erdoğan ve Putin' in Hamburg Messe Konferans Merkezi' nde yapılan görüşmesinde, Türk heyetinde Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın da bulunmakta.
rdoğan, görüşmenin basına açık bölümünde sözlerine, "Her şeyden önce çok farklı bir G20 Zirvesi Toplantısı yaşıyoruz." diyerek başladı.

İLİŞKİLER İKİLİ GÖRÜŞMELER İLE KUVVETLENDİ 

Türkiye- Rusya münasebetlerinin bölgede sağladığı olumlu sonuçlara değinen Reis- i Cumhur Erdoğan, " Beklentiler yüksek, tabii bilhassa aramızdaki bu ilişkilerin ikili münasebetlerde de güçlendirilmiş olması hakikaten her iki ülke halkına da örnek olarak fayda sağlıyor." yorumunda bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan, gerek ekonomik münasebetler gerek turizm gerekse savunma sanayisine dönük bu gelişmelerin, Türkiye- Rusya ilişkilerini çok daha güçlü bir konumda bulunduracağına inandığını vurguladı.

Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hepsinden öte tabii Suriye, Irak, bununla ilgili bölgedeki beklentiler çok yüksek. Ben görüşmemizi bu senbepten dolayı da çok önemsiyorum. Şu ana kadar da koyduğunuz iradeye şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

İki liderin açıklamalarından sonra görüşme basına kapalı şekilde devam ediyor