Teröristbaşı Fetullah Gülen'in hizmetkârı üniformalı hainlerce girişilen kanlı isyana dair her gün yeni bir ayrıntı ortaya çıkıyor. Onlardan biri, darbecilerin hedef aldığı Çankaya Köşkü'nde nelerin yaşandığını gösteren kamera kayıtları...

Köşk'teki görüntüler, o gece FETÖ'cülerin zırhlı araç ve tank sevk ederek planladığı işgali, yine canlarını hiçe sayan vatandaşların önlediğini gözler önüne serdi. Kimi zırhlıları engellemek için kol kola yürüyor kimi ise tankın önüne yatıyor.

Erdoğan'dan duygulandıran tanımlama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki TİM üyeleri İstişare Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Temmuz şehit ve gazileri için yapmış olduğu açıklama şöyle:
"Tankların altına kendini atan gençlerden Sabri evladımıza sordum 'nasılsın' dedim; 'ben iyiyim de siz nasılsınız' dedi. 34 yaşında bekar, bilgisayar yazılımcısı. Hastanede durum nasıl dedim; 'doktor amcalarımız' iyi bakıyor dedi. '6 yaşından beri hava savunma sistemleri üzerine çalışıyorum, şimdi bir özel sektör firmasında bilgisayar yazılımcısıyım' dedi. Bu inanç onu oraya getiriyor.

Bu millet başka bir millet. Bu millet tanımlanamaz. Çılgın Türkler diyorlar ya, bu millet İmanlı Çılgın Türkler. Öyle gittiler işini üzerine. Ne yaptığını, neyi yaptığını niçin yaptığını çok iyi biliyor."

Sosyal medyadan yoğun ilgi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu anlamlı sözleri üzerine sosyal medya üzerinden çok sayıda kullanıcı, 'İmanlı Çılgın Türkler' tabiriyle tweetler paylaştı.