TÜRGEV toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Zürriyetimizi artıracağız, neslimizi çoğaltacağız" diyen Erdoğan,"Nüfus planlamasıymış, doğum kontrolüymüş, hiçbir Müslüman aile böyle bir anlayış içinde olamaz. Rabbim, peygamberimiz ne diyorsa onu yapacağız. Bir önceki görev annelerindir" ifadesini kullandı.

Erdoğan şunları söyledi:

Vakıf hizmeti nefsi tatmin etme yeri değil, nefsi terbiye etme yeridir. Bu kapsamda TÜRGEV gibi bir çok kuruma ihtiyaç var. Neslimizi çoğaltacağız. Zürriyetimizi artıracağız. Hiçbir Müslüman aile doğum kontrolü, aile planlaması gibi bir anlayış içinde olamaz. Rabbim, peygamberimiz ne diyorsa onu yapacağız.Burada asıl görev annelere düşüyor. Neslin asıl sahibi annedir.Annelerin ayaklarının altı öpülür. Siz anne adaylarından ayrıca bunu da bekliyoruz.

BU ÜLKENİN BİR TEK EVLADININ ZAYİ OLMASINA GÖNLÜMÜZ RAZI OLMAZ

DAİŞ gibi mukaddes dinimizi istismar eden terör örgütlerinin ağına düşen gençlerimiz var mı, var. Bunlar inancı olan gençler. İnancı var ama şuuru yok. O işin hazzına tam manasıyla uğraşamamış. Bir de uyuşturucu, kumar, çeşitli dünyevi zevkler, hatta teknoloji bağımlılğı sorunu yaşayan gençlerimiz de var.

Bu ülkenin bir tek evladının zayi olmasına gönlümüz razı olmaz. İhmalimizden dolayı bu tür felaketlere sürüklenen gençlerimiz varsa işimizi iyi yapmıyoruz demektir. Bunun için TÜRGEV'e çok önemli görevler düşüyor. Kemiyetle birlikte keyfiyeti gözeterek asli amacımızı asla unutmadan, vakıf anlayışının gerektirdiği alçakgönüllülükten, mütevazılıktan taviz vermeden yolumuza devam etmeliyiz.