Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Eski Türkiye'nin elitlerinin, çıkarlarını korumak için girmeyecekleri işbirliği, yapmayacakları ihanet yoktur" dedi.

Kocaeli Üniversitesi'nin toplu açılış ve fahri doktora tevcih töreninde konuşan Erdoğan, "İradesini başka ülkelere vesayet odaklarına teslim edenlerin, 79 milyonluk Türkiye gemisini batırmaktan çekinmeyeceklerini özellikle bilmelerini istiyorum. Bunu yaşayarak gördüm. Cumhuriyet mitinglerinden Gezi olaylarına, 17-25 Aralık'a kadar yaşadık. Şimdi aynı niyetler farklı şekilde devam ediyor. Milletin bize verdiği emaneti çapulculara, vandallara teslim etmedik, etmeyeceğiz" diye konuştu.

"ASLA MÜSAMAHA GÖSTERİLMEMELİDİR"

Son dönemde bazı üniversitelerden yansıyan eski Türkiye manzaralarından rahatsızlık duyduğunu da ifade eden Erdoğan, "Bazı üniversiteler marjinal grupların, terör örgütünün eğitim kampına dönüşmüş durumda. Şiddetle, tehditle kendine alan açmaya çalışan bu çetelere asla müsamaha gösterilmemelidir. Eski Türkiye'nin jakobenlerinin elinden kurtarılan üniversiteler terör örgütleriyle bağlantılı çetelere teslim edilemez. Bu konuda en ufak tolerans gösterilmesi üniversitenin varlık sebebine terstir. Ben şahit olunan vandallıkların yaşanmaması için üniversite rektörlerimizin tedbir almasını öneriyorum" dedi.