Erdoğan ve Yıldırım'dan Tarihi Çıkarma! Bölgenin En Büyüğü İçin Nefesler Tutuldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım, cumartesi günü Diyarbakır Havalimanı’nın yeni terminal binasını hizmete açacak. Pazar günü ise Cumhurbaşkanı ve Başbakan, İstanbul’un Fethi Kutlamaları'nda olacak.

Erdoğan ve Yıldırım'dan Tarihi Çıkarma! Bölgenin En Büyüğü İçin Nefesler Tutuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, tarihi gövde gösterisine hazırlanıyor.

Diyarbakır Havalimanı’nın yeni terminal binasını hizmete açacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım’ın, terörle mücadele konusunda önemli mesajlar vermesi bekleniyor. 

İLK İŞ BÖLGEYE GİTMİŞTİ 

Başbakan Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Adaylığı açıklanır açıklanmaz, ilk iş olarak Diyarbakır’a gitmiş ve terör örgütü PKK bombasıyla 16 köylünün hayatını kaybettiği Tanışık Köyü’nü ziyaret etmişti. Binali Yıldırım, bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte, yapımında başrolü oynadıkları Diyarbakır Havalimanı’nın yeni terminal binasının açılışını gerçekleştirecek. Tarihi günde, terörle mücadele konusunda da hem Cumhurbaşkanı hem Başbakan’dan önemli mesajlar geleceği belirtiliyor. 

Yeni terminal binasıyla Diyarbakır, yurtdışına açılacak. Mevcut terminal, hac dönemi dışında tamamen yurtiçindeki uçuşlara hizmet veriyor ve bugüne kadar yıllık 1.8 milyon yolcu taşınabiliyordu. İki yıl önce yapımına başlanan havalimanının yeni terminal binası 300 milyon liraya mal oldu. Artık havalimanı 5 milyon yolcu kapasitesiyle hizmet verecek. 

Gövde gösterisi zamanı

Başkan ve 'Başkan Yardımcısı' gibi çalışacak olan Erdoğan ile Yıldırım Diyarbakır’daki tarihi açılışın ardından pazar günü de İstanbul’un fetih kutlamalarında birlikte gövde gösterisi yapacak.

Aynı anda 10 uçağa hizmet

95 bin metrekare kapalı alana sahip havalimanının yeni terminalinde aynı anda 10 uçağa hizmet verilebilecek. Havalimanının, Diyarbakır’ın dünyaya tanıtımı bakımından da önem taşıyacağı belirtiliyor.

Akşam

Yorum Yaz