EPDK Kararı Resmi Gazete'de Yayınlandı

Elektrik piyasasında önlisans, üretim lisansı, tedarik lisansı ve bunlara ilişkin tadil, birleşme ya da bölünme onay, tesis/proje devri onay ve sona erdirme başvuruları ile üretim lisansı doğrultusunda Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destek Mekanizması başvuruları, EPDK Başvuru Sistemi üzerinden yapılacak

EPDK Kararı Resmi Gazete'de Yayınlandı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK), "Önlisans ve Lisans İşlemleri ile İlgili Başvurularda Sunulması Gereken Bilgi ve Belgeler Listesi"nin yürürlükten kaldırılması ve "Önlisans ve Lisans İşlemleri ile İlgili Başvurulara İlişkin Usul ve Esaslar"ın kabul edilmesiyle ilgili kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bu kapsamda, önlisans, üretim lisansı, tedarik lisansı ve bunlara ilişkin tadil, birleşme ya da bölünme onay, tesis/proje devri onay ve sona erdirme başvuruları ile üretim lisansı doğrultusunda YEKDEM başvuruları, EPDK Başvuru Sistemi üzerinden elektronik ortamda elektronik başvuru yetkilisi eliyle yapılacak.

İletim, dağıtım, Organize Sanayi Bölgesini (OSB) dağıtım, OSB üretim, OSB üretim önlisans ve piyasa işletim lisansları hakkındaki başvurular ile nükleer enerjiye dayalı önlisans ve üretim lisansı başvuruları ve bunların tadili ile sona erdirilmesine ilişkin başvurular ise yazılı olarak yapılacak.

METAN GAZI İŞLETME RUHSATINA İLİŞKİN KARAR ONAYLANDI  

Diğer yandan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün petrol hakkına müteallik kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Bu doğrultuda, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü’nün Kastamonu'nun Azdavay bölgesinde 22,8 hektarlık saha için metan gazı işletme ruhsatı verilmesi talebi onaylandı.

Böylece, söz konusu ruhsatın Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü’ne, sahanın mevcut rezerv durumu ve üretim programı göz önününde bulundurularak, şirketin bahse konu metan gazı işletme ruhsat sahası için vermiş olduğu iş ve mali yatırım programını yerine getirmesi koşuluyla, 7 Şubat 2045 tarihine kadar verilmesi kararlaştırıldı.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR