Ensar Vakfı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İddialarına Cevap Verdi

Ensar Vakfı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 357 milyon liraya mal olduğunu söylediği Ortak Hizmet Protokolü'nü tek taraflı feshetmesi ile alakalı "Tarafımıza aktarılan herhangi bir nakdi bedel bulunmamaktadır" açıklaması yaptı.

Ensar Vakfı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İddialarına Cevap Verdi

Ensar Vakfı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İddialarına Cevap Verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Ensar, TÜRGEV ve TÜGVA gibi vakıflarla olan protokollerin 357 milyon liraya mal olduğunu ve bu protokollerin feshedildiğini açıklamasının sonrasında Ensar Vakfı'ndan mesele ile alakalı açıklama geldi.

FETÖ VURGUSU

Açıklamada, "FETÖ'nün ihanet sürecinin ardından öğrencilerin yurt ihtiyaçları ile ilgili mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda, bu vatana sahip çıkan yerli ve milli vakıflardan biri olarak bizler de öğrencilerin mağduriyetlerini giderebilmek için bu evlerden ve yurtlardan çıkan öğrencilerimize sahip çıkabilmek için yurtlar ile alakalı çalışmalar başlattık." bilgisi verildi.

"VAKFIMIZA AKTARILAN NAKDİ BEDEL BULUNMAMAKTADIR"

Yasalar kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı ile tahsis edilen binalardaki yurt işletmelerinin bütünüyle mevzuata ve yasalara uygun olarak yürütüldüğü bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının öne sürdüğü gibi vakfımıza aktarılan herhangi bir nakdi bedel yoktur.

Tahsis edilen 4 bina ve 2 gençlik merkezinde, İstanbul'daki yüzlerce üniversite öğrencimize güvenli ve huzurlu barınma hizmeti verilerek, eğitim ve öğretim hayatlarına destek verilmektedir. Bu protokol iptali ile yüzlerce gencimiz, bu çalışmalardan mahrum kalacaktır.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri