17 Ağustos 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 28°
  • Izmir 30°
İmsak 04:32
Güneş 06:08
Öğle 13:13
İkindi 17:02
Akşam 20:09
Yatsı 21:38
BIST95.734
Dolar5,5847
Euro6,2105
Altın271,56

Enis Berberoğlu'nun Eşinden CHP'ye Sitem

CHP'nin tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu'nun eşi CHP'ye sitem etti. Oya Berberoğlu, "CHP'den daha büyük eylemler bekliyorduk ama olmadı. Bundan sonra gerekeni ben yapacağım" dedi.

Enis Berberoğlu'nun Eşinden CHP'ye Sitem

406 gündür cezaevinde olan CHP Milletvekili Berberoğlu, son tahliye isteği de kabul edilmeyince 'kimseyle görüşmeme' kararı aldı. CHP yönetimine sitem eden Oya Berberoğlu, "CHP'den daha çok olay yaratacak, ses getirecek eylemler beklemiştik. Yargıdan adil karar gelmezse AYM ve Yargıtay önünde eylem yapacağım. AİHM'e dek gideceğim" dedi. Sözcü'ye açıklamalar yapan Oya Berberoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"CHP'DEN SES GETİRECEK EYLEMLER BEKLEMİŞTİK"

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'dan İstanbul'a 'Adalet Yürüyüşü' gerçekleştirdi. Bu tarihi bir hadiseydi. Sağ olsun.

Bu yürüyüş yalnızca Enis için gerçekleştirilen bir yürüyüş değildi. Bu hepimizin adaleti ve hukuk arayışı içindi. Fakat ardından CHP'den daha büyük olay yaratacak, ses getirecek eylemler beklemiştik.

CHP'de şu anda kurultay istekleri var. Gene de ellerinden geleni yapıyorlar. Açıklamalarıyla destek olmaya uğraşıyorlar ve yaşanan sürece üzülüyorlar. Onların yerinde olsam Yargıtay önünde eylem yapar, AYM önünde eylem yapardım. Fakat ben yapacağım.

TEK ÇARE AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ'NE BAŞVURMAKTIR

Biz kendimizi her duruma hazırladık. Hukuki süreçte tek yolumuz var Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) gidip netice beklemek. Buradan da bir sonuç gelmezse artık çare, iç hukuk yolları tükendiği için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) gitmektir.

Ben ne 17. Dairenin, ne de AYM'ye gerçekleştireceğimiz başvurunun sonucunu beklerim. 2,5 senedir bekliyorum, daha fazla beklemem. Ben de ilerleyen günlerde Yargıtay'ın önüne gidip nöbet tutarım, konuşurum. Şahsi olarak bunu yapmaya karar verdim.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri