Enerji Bakanı Fatih Dönmez:Bulunan Doğalgaz 300 bin Konutun İhtiyacını Karşılayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yaptığı açıklamada, bulunan doğal gazın 10 yıl süreyle 300 bin konutun ihtiyacını karşılayabilecek potansiyelde olduğunu söyledi.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez:Bulunan Doğalgaz 300 bin Konutun İhtiyacını Karşılayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Bolu'da vatandaşlara seslendi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bolu'da açıklamalarda bulundu.

SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bolu programına  Valiliği  ziyaret ederek başladı. Bakan Dönmez, Valilik ziyaretinin ardından AK Parti Bolu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Metin'in üniversite ile şehir arasında hizmet vermesi planlanan metrobüs projesini inceledi. Proje hakkında bilgi alan Bakan Dönmez, Sümer Mahallesi'nde bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılarak partililerle bir araya geldi.

"YERELLE ULUSAL BİRLİKTE GELİŞMELİ"

Burada bulunan partililere hitap eden Bakan Fatih Dönmez, "Yerel politikalarla ulusal milli politikaların uyumlu hareket etmesi, ülke kalkınırken yerellerin de belediyelerinde aynı hızla kalkınması son derece önemli. O açıdan bizim seçmenden ve Bolululardan beklentimiz bizimle uyumlu hareket edecek, uyumlu politikaları geliştirecek adayları tercih etmesinden yanadır." ifadelerini kullandı.

81 İLİN 81'İNDE DOĞAL GAZ VAR

Ülkede kullanılan doğal gaz oranının, Avrupa'nın birçok ülkesinden daha ileride olduğunu belirten Dönmez, "Bugün 81 ilin 81'inde doğal gaz var. Sadece il merkezlerinde değil 510 yerleşim biriminde de doğal gaz var. Dün şehirlerimizde adeta maskesiz gezemezken, nefes almazken bugün pırıl pırıl şehirlerimiz var. belki annelerimiz, babalarımız daha iyi hatırlayacak, yeni nesil bunları çok eskinde kullanıyormuş gibi anlayabilir. Ama kömür döneminde herkes, kömürünü, kışlık odununu hazırlıyor. Kovalarla odalarımıza çıkarıyorduk." dedi.

300.000 KONUTUN İHTİYACI KARŞILANACAK

Bakanlık çalışmaları hakkında da vatandaşlara bilgiler veren Dönmez, Trakya'da karasal çalışmalarda doğal gaz kaynağı keşfedildiğini belirterek, "Doğal gaz yaygınlaştırıyoruz ama ithal ettiğimiz de bir ürün. Onun için verimli kullanacağız. Çünkü döviz ödüyoruz almak için. Dua edin doğal gaz bulalım. Kendi ihtiyacımız kadar olan kısmını kendimiz üretelim." ifadelerini kullandı.

Fatih Sondaj Gemisinin şu anda sondaja devam ettiğini dile getiren Dönmez, "İnşallah bir kaç hafta içerisinde kaynağa ulaşmış olacağız. Var mı, yok mu belli olacak. Yine geçtiğimiz hafta Trakya'da bir karasal çalışmada yeni bir doğal gaz kaynağını keşfettik. Orada da doğal gaz üretimine başladık. Bu iki kaynağımızda 300 bin konutun 10 yıl süreyle doğal gaz ihtiyacını karşılayacak eşdeğerde bir rezerve sahip olmuş olduk." dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR