Emniyetin yeni timlerinden Martı Bisikletli Polis Timi, hemen hemen 7 kilometre uzunluğa sahip Uzunyalı bölgesinde ve Halk Plajı' nda kıyı boyunca güvenliği sağlayacak.

Marmaris' te, beyaz ve turkuaz renkli kıyafetleri ile "Martı Bisikletli Polis Timi" sahil şeridi boyunca görev yapmaya başladı.
İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından turizm merkezindeki güvenlik hizmetlerine destek sağlamak amacı ila oluşturulan "Martı Bisikletli Polis Timi", yaklaşık 7 kilometre uzunluğundaki Uzunyalı mevkisinde ve Halk Plajı'nda sahil boyunca güvenliği sağlamakta.

3 KİŞİLİK BİSİKLETLİ POLİSTEN OLUŞMAKTA 

Üç kişiden oluşan polis ekibi, yaz mevsimine ve bisiklet binmeye uygun beyaz ve turkuaz renkli kıyafetleri ile dikkat çekmekte.
Marmaris Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, kıyı şeridinde sürekli dolaşacak bisikletli polislerin olaylara anında müdahalede bulunacak biçimde vazife sağlayacağını ifade etti.

Birçok ilçede olduğu gibi Marmaris' te daha önceki senelerde Muğla Emniyet Müdürlüğü yapısında oluşturulan atlı polis timi görev yapmıştı. 4 atlı polisten oluşan tim, kısa bir süre sahillerde devriye atarak yaptıkalrı vazifeden sonra uygulamaya son verilmişti.