Emniyet, Yasak Saati Dışarı Çıkan Suriyeliyi Arapça Uyardı!

Bursa emniyet memuru 65 yaş üstü vatandaşların dışarı çıkmaması gereken saatlerde kontroller yaptı. Bir takım vatandaşlar saati bilmediğini ifade ederken, Suriye uyruklu yaşlı bir vatandaşla polis memurunun Arapça konuşması herkesi hayrete düşürdü.

Emniyet, Yasak Saati Dışarı Çıkan Suriyeliyi Arapça Uyardı!

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde Bursa’da 65 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkma saatleri 10.00 - 16.00 arasında düzenlendi.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri vatandaşların kurallara riayet etmesi için kontrollerini arttırdı. 65 yaş ve üstü vatandaşlarla alakalı şehir meydanından yapılan denetimde bir takım vatandaşlar yasağın saatlerinnden haberdar olmadığını öne sürürken, Suriyeli vatandaşlar da Arapça bilen emniyet güçleri tarafından uyarıldı.

Toplum sağlığını muhafaza etmek için kontrollerin artarak süreceği aktarıldı.

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde pek çok yerin kapanış saati 22.00 olarak düzenlenmişti. Kontrolleri Yıldırım, Osmangazi, Nilüfer ilçelerinin yanında öteki 14 ilçede de sabah 07.00 - 10.00 ile 16.00 -22.00 arasında süreceği, kurallara aykırı davrananlara 3 bin 150 lira ceza verileceği belirtildi. Aynı zamanda vatandaşlar maske ve sosyal mesafe hususunda uyarıldı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR