Şube Müdürünün imzasıyla geçtiğimiz gün yayınlanan emir bildirisinde, şube çatısı altında görev yapan personelin kendi içlerinde hitap biçimi olarak resmiyet ve hiyerarşiyle örtüşmeyen ‘patron, başkan, abi, kanki, kral, abla, hacı toprağım’  gibi sözücükler kullandıkları ve bu sözcüklerin personelin değişik yaş gruplarında olması nedeniyle sorun teşkil ettiğinin gözlendiği aktarıldı.

BUNDAN SONRA DEVREM.

Yapılan açıklamada, şube personelinin kendi aralarında hitap biçimi olarak ‘patron, başkan, abi, kanki, kral, abla, hacı toprağım’ gibi farklı manalar taşıyan sözcükler kullanmalarının aralarında iletişim sıkıntısı ortaya çıkardığına vurgu yapıldı. Bu sözcükler yerine çevik kuvvet polislerinin kendisi ile aynı sene göreve başlayan personele ‘Devrem’, kendisinden daha önce göreve gelmiş personele ‘Üst devrem’, kendisinden daha sonra göreve gelen personele ise ‘Alt devrem’ şeklinde hitap etmesi gerektiğinin altı çizilerek hususla alakalı gerekli seminerin Eğitim Büro Amirliği tarafından verileceği vurgulandı.

HİYERARŞİYE DİKKAT ÇEKİLDİ

Edinilen bilgiye göre böyle bir kararın alınmasının nedeni teşkilat içerisindeki hiyerarşiyi korumak. Bu bakımdan gönderilen emirdeki argo kelimeler artık kullanılmayacak ve hiyerarşik kurallara uyulacak.