Van Valiliği, Van'a bağlı olan Gevaş İlçesi' nde Emniyet Müdürlüğü' ne bazuka ile saldırı eyleminde bulunan hain teröristlerin yakalandığını bildiredi.

Van Valiliği, Gevaş İlçesi'nde eli kanlı terör örgütü olan PKK'lı teröristlerin Emniyet Müdürlüğü' ne müteveccih yaptığı roketatarlı saldırı eylemi ile ilgili beyanlarda bulundu.

SALDIRI EYLEMİNİ GERÇEKLEŞTİREN ÜÇ TERÖRİST SAĞ OLARAK ELE GEÇİRİLDİ

Ölenlerin veya yaralananların olmadığı saldırdan sonra 3 teröristin sağ olarak ele geçirildiği bilşdirilip beyanda şöyle denildi:

YAŞANAN TERÖR SALDIRISINDA YARALANAN DAHİ OLMADI

"Bugün saat 19.32 civarında Van ili Gevaş İlçesi Bahçelievler Mahallesi Cumhuriyet Caddesi' nde yer alan Gevaş Polis Merkezi Amirliği'ne bazukalı saldırı eyleminde bulunulmuştur. Polis merkezi ile aynı lokasyondaki toplu iftar yemeği düzenlendiği sırasında yapılan saldırıda, herhangi bir can kaybı ve yaralanma meydana gelmemiştir. Yapılan eylemden sonra kaçan 3 terörist, güvenlik güçlerinin takibi neticesinde ele geçirilip, saldırıyı gerçekleştirdiklerini itiraf etmişlerdir."

GEVAŞ ELİ KANLI PKK'YA MEZAR OLACAK

Saldırı eyleminden sonra sokağa dökülen Gevaş'ta yaşayan vatandaşlarımız "Gevaş PKK'ya mezar olacak" sloganları attı

OPERASYONDAN FOTOĞRAF YAYINLANDI

Teröristlerden birinin, düzenlenen operasyonla yakalanmasının ardından fotoğrafı yayınlanarak afişe edildi. Fotoğrafta, etkisiz hale getirilen teröristin, elleri kelepçeli olarak yere yatırıldığı görülüyor.