Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın değerli eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Devlet Konukevi'nde, Diyanet İşleri Başkanlığı çatısı altında faaliyette bulunan Aile ve Dini Rehberlik Bürolarına bu sene tayin olan vaiz ve vaizeleri kabul etti.

Emine Erdoğan, geneli vaizelerden oluşan görevlilerin, temmuz ayında Ankara'da aldıkları hizmet içi eğitim programının son haftasında yapılan yemekli kabuldeki konuşmasına, toplumun manevi hayatına karşı yaptıkları hizmetleri adına vaiz ve vaizelere teşekkür ederek başladı.


"SAĞLAM KALELER SİZLERSİNİZ"


Emine Erdoğan, konuklara, "Gençleri, dinin adını kullanarak terör faaliyetlerine girişen din istismarcılarının tuzağından engelleyecek sağlam kaleler sizlersiniz. Vatandaşlarımızın manevi duygularını sömürerek, devletimize, milletimize ihanet eden FETÖ'nün açtığı güven buhranını yine sizler onaracaksınız." diyerek seslendi.

Gelenekle dinin iç içe geçtiğini ifade eden Emine Erdoğan, dini prensiplerin kültürel önyargılarla gölgelendiğine vurgu yaptı.

Emine Erdoğan, bu hususta bilinçlendirme çalışmaları yapmak gerektiğini, kadın ve erkeğin adil bir iş bölümü içinde, aile bütünlüğünü koruma noktasında eşit sorumluluğa sahip olduğunu vurguladı.

Katılımcılara program sonunda bir de plaket verildi.