Bakan Jülide Sarıeroğlu, Anneler Günü nedeniyle AK Parti Kadın Kolları İl Yönetimi ve İlçe Yürütme Kurulu üyeleri ile Ankara’da gerçekleştirilen programda buluştu.

Anne olmanın en yüce duygu olduğunu ifade eden Bakan Sarıeroğlu, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin anneler gününü tebrik etti.

Soma faciasında 301 işçinin yaşamını yitirmesinin üzerinden 4 sene geçtiğini hatırlatan Bakan Sarıeroğlu, "Evlatlarını orada kaybeden annelerimiz var. Onlara da sabırlar diliyorum. Bu anlamda kaybettiğimiz 301 canımızı da buradan rahmetle yad ediyorum. İş sağlığı ve güvenliği konusunda tavizsiz şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bu anlamda gerek denetim ve rehberlik faaliyetlerimiz, gerek mevzuat çalışmalarımız ve sosyal paydaşlarımızla yaptığımız iş birliğiyle iş kazalarının azaltılmasıyla alakalı da güçlü çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ ifadelerini kullandı.

İSTİHDAM GEÇEN YILDAN FAZLA OLACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, Türkiye'nin 24 Haziran'daki seçimlerin sonrasında güçlü bir yürütme ve yasamayla yeniden atağa kalkıp daha da yukarlara çıkacağını vurgulayarak, şu şekilde devam etti:

"Yerli ve milli sanayimizi geliştirmeyle, milli teknolojiyle hamlesi yapmayla ilgili hayallerimiz var. Milli İstihdam Seferberliği ile alakalı ortaya koymak istediğimiz yeni başarı hikayelerimiz var. Bunların nereden geçtiğini milletimiz biliyor, bu yönde de desteğini verecektir. Bu süreçte kadınların inancı, azmi, çalışması çok önemli. Bizim hiçbir seçim başarımız tesadüf olmamıştır. Bu başarıların yolu çalışmadan geçmiştir, alın teri akıtılarak olmuştur. Bu süreçte de çok çalışmamız gerekiyor. Her bir dakikamız çok önemli. Vatandaşlarımıza anlatacak çok şeyimiz var. Açıkladığımız reform paketlerini çok iyi anlatmamız gerekiyor."

Bayram ikramiyesinin emeklilerin öncelikli  beklentisi olduğuna vurgu yapan Bakan Sarıeroğlu, "Allah nasip etti, inşallah haziran ayının ilk haftasında ödemelerimizi gerçekleştireceğiz. Bunlarla ilgili tam tarihleri de açıklayacağız. Emeklilerimize hem Ramazan Bayramı'nda hem de Kurban Bayramı'nda biner lira ikramiyeyle ilgili çok güçlü bir adımı atacağız. Birileri diyor ki 'biz dedik de oldu.' Öyle bir şey yok. Üç dört aydır masamızdaydı, gündemimizdeydi’’ ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.