17 Temmuz 2019
  • Istanbul 24°
  • Ankara 26°
  • Izmir 27.22°
İmsak 03:45
Güneş 05:38
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:27
BIST98.028
Dolar5,7162
Euro6,4109
Altın257,90

Emekli Kurmaydan Çarpıcı Açıklama: 15 Temmuz, 1 Mart Tezkeresinin İntikamıdır

Emekli Kurmay Albay Ziya Burcuoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin Amerika destekli bir terör olayı olduğunu öne sürerek, “Bu tamamen, 1 Mart tezkeresinin intikamıdır ” dedi.

Emekli Kurmaydan Çarpıcı Açıklama: 15 Temmuz, 1 Mart Tezkeresinin İntikamıdır

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) dahil devletin çeşitli askeri kademelerinde görev alan, Ortadoğu’da uzun yıllar askeri ataşe olarak çalışan Emekli Kurmay Albay Ziya Burcuoğlu, darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
 
Burcuoğlu, Amerika’nın, Ortadoğu projesi kapsamında FETÖ, PKK ve DAEŞ ile ortak hareket ettiğini ifade ederek, “15 Temmuz, darbe girişimi değil bir terör harekatıdır. Bu tamamen dışarıdan ayarlanmış , içerden kurgulanmış bir olaydır. Gezi olayları, 17-25 Aralık operasyonları, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve 7 Haziran seçimleri.  Bu iki seçimde de herkesi birleştirdiler. Dışarıdan bir üst akıl, AK Partiye karşı PKK-FETÖ-DAEŞ hepsi iş birliği yaptılar. 1 Kasım seçimleri birçok planı bozdu. Hendek harekâtı, Silopi-Cizre’de başarısızlığa uğrayınca 15 Temmuz’u vaktinden önce devreye soktular” dedi.
 
15 Temmuz darbe girişiminin, Türkiye’yi Iraklaştırma, Suriyelileştirme projesi olduğunun altını çizen Ziya Burcuoğlu, “ Aynı zamanda Suriye’nin kuzeyi, Türkiye’nin güneyinde bir Kürt devleti, doğuda bir Ermeni devletinin ayakları hazırlanmıştı. Muhtemelen bir iç savaş çıkarılarak, NATO dahil tüm diğer ülkeler müdahale edebilirdi. Yani 250 şehit değil 10 binlerce ölüm olabilirdi” diye konuştu.
 
FETÖ’nün, Ergenekon, Askeri Casusluk, Poyrazköy kazıları ve Balyoz gibi davalarla kendine yetki alanı oluşturarak hareket sahasını genişlettiğine vurgu yapan Burcuoğlu, şunları söyledi:
 
“Biliyorsunuz; 1 Mart 2003 yılında ABD Irak’a Türkiye üzerinden girecekti. Ancak tezkere meclisten geçmedi.  Bunun suçlusu olarak askeri gördü ve FETÖ’yü kullanarak bunu gerçekleştirdi. Bu bir nevi 1 Mart tezkeresinin de intikamıdır.”
 
Star / İHA

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri