Emniyet güçleri tarafından Elazığ'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin gerçekleştirilen operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması doğrultusunda Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından içlerinde halen görev yapan, açığa alınan ve kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edilmiş devlet görevlilerinin de yer aldığı kişilere ilişkin operasyon hazırlandı.

Emniyet ekipleri, belirledikleri adresler üzerine harekete geçerek operasyon başlattılar ve 12 şüpheli ismi yakalayarak gözaltına aldılar. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDILAR

Edirne'de, Yunanistan'a kaçmaya çalışan ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları öne sürülen 4 kişi dün yakalandı.

Edinilen bilgilere göre, yurt dışına gitmek amacı ile İpsala Sınır Kapısına gelen Ö.T, E.T, K.K ve C.İ'nin, belge kontrollerinin yapılması sırasında pasaportlarında zayi kayıtlarının yer aldığı ve ByLock kullanıcısı oldukları ortaya çıktı.

Zanlılar emniyet güçlerinde gözaltına alındı ve emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Edirne Adliyesi'ne sevk edildi. Savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra mahkemeye gönderilen şüphelilerden C.İ, K.K ve E.T. tutuklanırken, diğer şüpheli Ö.T. adli kontrol altında serbest bırakıldı.