İzmir’in Buca ilçesinde gelişen olayda vinç ’in el freni çekilmediği için vinç 2 aracı pert etti.

olay, bugün saat 12.00 sularında Yaylacık Mahallesi 190/1 Sokak'ta meydana geldi.olay yerinden gelen bilgilere göre, sokak üzerinde park halinde bulunan 20 GA 027 plakalı vinç aniden yokuş aşağı kaymaya başladı. Şoförü olmayan vinç önüne çıkan 2 aracı ezip geçtikten sonra bir apartmanın girişinde bulunan bahçeye girerek balkona çarptıktan sonra durdu.

VİNÇ APARTMANLARA VURARAK ANCA DURABİLDİ

Vinç’in araçlara çarpması sonunu iki araçta perte çıktı.iki apartmanda ve vinçte ağır maddi hasar oluştu. Ayrıca, vincin şoförü olduğu iddia edilen 40 yaşındaki Ömer İstanbullu vinci durdurmak için hareket edince vinç ile araç arasında sıkışarak ağır yararlandı. Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesine kaldırılan Ömer İstanbullu’nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

APARTMAN SAKİNLERİ KORKU DOLU ANLAR YAŞADI

Kaza sırasında evde oturan annesinin onbeş dakika önce bahçede olduğunu ve kıl payı ölümden kurtulduğunu belirten Dilek Ceylan, “Deprem oluyor zannettik. Birden atladık geldik. Allah'tan mutfakdan girmedi mutfakdan girseydi ölürdü” dedi.

Kaza sırasında evde oturan Ceylan’ın annesi Münire Ceylan ise “Camdan tekerlleri farkedince atladım önce torunları filan aldım.dedi