Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Ekrem İmamoğlu "Aslında" Kimdir?

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu oldu. Ancak İmamoğlu'nun vukuatları saymakla bitmiyor. İmamoğlu'nun polislere hakaretten tutun da şehit Ömer Halisdemir'e saygısızlığa kadar birçok skandalın olduğu geçmişini sizler için derledik.

Ekrem İmamoğlu

HABER365/ ÖZEL HABER

Yerel seçimlere artık 3 ay gibi kısa bir zaman kaldı. CHP'de dün yapılan Parti Meclisi toplantısının ardından kritik şehirlerdeki adaylar açıklandı. İstanbul'da kimi aday göstereceği merak konusu olan CHP, halen Beylikdüzü Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu'nu İstanbul adayı olarak gösterdi. 

Uzun süredir aday olacağı konuşulan İmamoğlu'nun adaylığı kimseyi şaşırtmadı. Ancak şaşırılan nokta ise adı skandallarla, olaylarla sürekli olarak anılan bir ismin neden İstanbul adayı yapıldığı. 

Bizde Ekrem İmamoğlu'nun bu güne kadar karıştığı skandallardan bazılarını haberimizde derledik.

BELEDİYEYİ BORÇ BATAĞINA SÜRÜKLEDİ

Ekrem İmamoğlu 2009 yılında CHP Beylikdüzü ilçe başkanı, 2014 seçimlerinde ise Beylikdüzü Belediye Başkanı oldu. İmamoğlu göreve geldiğinde Beylikdüzü Belediyesi'nin 150 milyon lira civarında borcu vardı. 2014 yılından sonra ise bu borç giderek arttı ve şu anda belediyenin borcu 3'e katlanarak 500 milyon lirayı buldu. Bunun yanı sıra belediyedeki işçilerin maaşları halen bankalardan çekilen kredilerle ödeniyor. İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda neler olacağını tahmin etmek bu tabloya bakınca çok da zor değil gibi.

TÜRK DÜŞMANLARININ HEYKELİNİ YAPTIRDI

İmamoğlu'nun bir başka skandalı ise yaptırdığı heykel. CHP'nin İstanbul adayı, Türk düşmanı olarak bilinen Başpiskopos Makarios'un heykelini yaptırmıştı. Makarios, "Türk Ordusu Kıbrıs'a geldiğinde kurtaracak tek bir Türk bile bulamayacaktır" demişti.

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR'E BÜYÜK SAYGISIZLIK

Beylikdüzü'nde bir caddeye "Ömer Halisdemir'in" adının verilmesi gündeme gelmişti. Belediye meclisinde bu konu konuşulurken Başkan İmamoğlu neden rahatsız oldu bilinmez, bu öneriyi "İsim enflasyonu olur" diyerek kabul etmemişti.

KARAKOL BASIP POLİSLERE HAKARET ETTİ

İmamoğlu'nun bir diğer vukuatı ise polis karakolu basıp polislere hakaretler yağdırması olmuştu.

Beylikdüzü Belediye Başkanı İmamoğlu'nun Gürpınar Sosyal Tesisleri işletmecisini işten atmak istemesi ve bunun ardından belediye personeli ile işletmeciler arasında meydana gelen tartışma sonrasında, polis merkezine giden taraflar, ifadeleri alındıktan sonra serbest kalmış ve bunu haber alan İmamoğlu'nun, özel kalem müdürü, zabıta ve korumaları ile beraber Gürpınar Polis Merkezi'ne giderek, polisleri tartaklayarak hakaret ettikleri meydana çıkmıştı. Olay ardından Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma açılmıştı.

Tüm bu olaylar Ekrem İmamoğlu'nun adaylığının önünde bir soru işareti olarak durmasına rağmen Kılıçdaroğlu'nun aday olarak onu seçmesi, CHP liderinin de bu olayları onayladığı anlamına gelmektedir. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR