Türkiye'deki çalışmalarına mahkeme kararıyla son verilen booking.com'un yetkilileri Türkiye'ye gelecek ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile görüşecekleri belirtildi.

BOOKİNG.COM YETKİLİLERİ EKONOMİ BAKANI İLE GÖRÜŞECEKLER

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, 22 Haziran'da Türkiye'ye gelecek olan booking.com yetkilileriyle görüşeceğini basın mensuplarına duyurdu.

TÜRKİYE’DE VERGİ ÖDEMEDİĞİ İÇİN KAPATILMIŞTI

Sanal ortamda çok kullanılan Booking.com, geçtiğimiz haftalarda resmi vergi vermediği gerekçesiyle faaliyetleri askıya alınmıştı. Otelciler ve turizmcilerin şiddetle karşı çıktığı bu açıklama akabinde Booking.com'a kötü haber duyurulmuştu. Yayınlanan karara itirazlarını sunan otelcilerin dava konusunda bir etkisinin olmadığı itirazlarının kabul edilmediği ve ünlü sitenin bir sonraki davaya kadar kapalı olacağı açıklaması yapılmıştı.

BOOKİNG.COM MAHKEME KARARINA İTİRAZ ETMİŞTİ

Haksız rekabetin önlenmesi adına Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından, geçtiğimiz dönemlerde açılan dava sonrasında ülkenin neredeyse en büyük online rezervasyon portalı olan Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetlerinin durdurulma kararı onaylanmıştı. Talep edilen ve onaylanan durdurulma kararına başta Booking olmak üzere aralarında Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) gibi birliklerinde bulunduğu çok sayıda otel tarafından itiraz ettiği gözlemlenirken, bu itirazlar kabul edilmemişti.