İstanbul E-5 Karayolu'nun Sahibinden kaçan at, araçları sollayarak sol şeritte kilometrelerce ilerledi. Sürücüler akıllı cihazlarından canlı yayın başlatarak durumu eğlenceli hale getirdiler.

E5’DE AT ARABASINI GÖREN SÜRÜCÜLER ŞAŞKINLIK YAŞADI

Dün akşam iftar saatlerine yakın bir at arabası sol şeritten hızla ilerliyor.E5 deki sürücüleri şaşkına çeviren olay İstanbul’un en işlek otoyolu E5 karayolunda gerçekleşti.

Sahibinden kaçan at arabası E5 otobanına indi ve sol şeritte araçların yanından hızlıca kilometrelerce yol kat etti. At arabasını gören sürüyücüler şaşkınlarını gizleyemedi.10 kilometre yol yapan at arabası Zeytinburnu’nda araçlar tarafından kıstırılarak durduruldu.ve olay yerine polis ekipleri çağrıldı.

OLAYA TRAFİK POLİSİ MÜDAHAL ETTİ

Zeytinburnunda vatandaşlar tarafından kıstırılan at arabası için vatandaşlar polis ekiplerini aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri atı yoldan kaldırmak için müdahaleye başlarken atın sahibi kadın geldi.

E5’DE BAŞI BOŞ AT ARABASI TRAFİĞİ FELÇ ETTİ

Atın sahibi kadın bir süre atı sakinleştirmeye çalıştı. At sakinleştikten sonra sahibi tarafından çekilerek götürüldü. Bu sırada D-100'de bir süre trafik yoğunluğu yaşandı.