Dünyanın En hızlı Yüzücüsü Köpekbalığına Karşı Yarıştı!

Bir belgesel için hazırlanan simülasyonda, beyaz köpek balığı dünyanın en hızlı yüzen insanını iki saniyeyle geçti.

Olimpiyat oyunlarında 23' ü altın olmak üzere toplam 28 madalya kazanarak adını tarihe yazdıran Amerikalı yüzücü Michael Phelps, bu kez dişli bir rakip ile karşı karşıya geldi. Bir belgesel için hazırlanan simülasyonda, beyaz köpekbalığı dünyanın en hızlı yüzen insanını iki saniye İle geçti. Discovery Channel'ın Köpekbalığı Haftası isimli programında, bugüne kadar eşi benzeri olmayan bir test gerçekleştirildi.

2016'DA KARİYERİNİ SONLANDIRMIŞTI

Rio 2016' nın ardından kariyerine nokta koyan efsane yüzücü, Discovery Channel' ın özel etkinliği bağlamında bir köpek balığı ile açık denizde yarıştı.

RAKİBİNDEN 2 SANİYE GERİDE TAMAMLADI

100 metrelik parkurda yapılan yarışta ilk olarak büyük beyaz köpek balığının derecesi ölçüldü. Ardından özel bir teknik ile köpek balığının görüntüsü ekrana yansıtıldı ve efsane yüzücü suya girdi. Birleşik Amerikalı yüzücü olan Michael Phelps parkuru 38.1 saniyede tamamlasa da bu sonuç, Birleşik Amerikalı yüzücünün rakibinden 2 saniye geride kalmasına engel olamadı. Söz konusu testin gerçekleştirildiği yer, Güney Afrika' daki Mossel Koyu. Büyük ilgi gören yarış sosyal medyada da yankı buldu, birçok caps paylaşıldı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR