16 Eylül 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 19°
  • Izmir 23°
İmsak 05:10
Güneş 06:37
Öğle 13:05
İkindi 16:35
Akşam 19:22
Yatsı 20:43
BIST103.072
Dolar5,6913
Euro6,3238
Altın272,3742

Dünya İnsaniyet Forum'undan Emine Erdoğan'a Büyük Ödül!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a, Londra’da düzenlenen Dünya İnsaniyet Forum'unda ‘İnsaniyet ödülü’ verildi.

Dünya İnsaniyet Forum'undan Emine Erdoğan'a Büyük Ödül!

Emine Erdoğan'a Dünya İnsaniyet Forumu'nda ödül takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a, Londra’da düzenlenen Dünya İnsaniyet Forum'unda  ‘İnsaniyet ödülü’ takdim edildi.

Ödülünü almak için sahneye çıkan Emine Erdoğan, burada bir konuşma yaptı. Emine Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satırlar şu şekilde:

İYİLİĞİN YA DA KÖTÜLÜĞÜN TARAFINDA SAFIMIZI SEÇMELİYİZ

Üzerinde yaşadığımız yer küre ne yazık ki, 21. yüzyılın bütün gelişmişlik ve medeniyet iddialarına rağmen, insani açıdan büyük krizler yaşatıyor. Kalpler ve toplumlar olarak bize düşen, iyiliğin ya da kötülüğün safında olmayı seçmektir.

GÖKYÜZÜ BÜYÜK İNSANLIK AİLESİNİN ALTINDA YAŞADIĞI BİR ÇATI

Biz Türk toplumu olarak gökyüzünü, büyük insanlık ailesinin altında yaşadığı tek bir çatı olarak görüyoruz. Rumi'nin, 'bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez' öğretisine inanıyoruz. 9Bir çocuğun gülümsemesinin, dünyanın en büyük hazinesi olduğunu düşünüyoruz. Geçmişimizdeki birlikte yaşama kültürünü, ihtiyacı olanlara el uzatarak sürdürüyoruz. Devletimizin resmi kurumlarının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte Dünyanın en cömert ülkesi olarak anılıyoruz.

Türkiye, Gayri Safi Milli Hasıla'ya oranla dünyada en çok insani yardım yapan ülke konumundadır. Bu tavır, dünyada barışı ve istikrarı destekleyen Pro Aktif Türk Dış Politikası'nın ayrılmaz bir parçasıdır.

Kızılay, AFAD, TİKA gibi kurumlarımız, elimizin ulaşamadığı her yere umut aşılamaktadır. Acil ve afet durum yönetimi başkanlığı AFAD, 2009'dan beri 54 farklı ülkede yüksek operasyon kabiliyetiyle çalışma yürütmektedir.

2 MİLYAR DOLARLIK YARDIM YAPTIK

İlk şokun atlatılmasından, hayatların yeniden tanzimine kadar, afet döngüsünün tüm aşamalarında yer alarak bugüne kadar 2 milyar dolarlık yardım yapmıştır. Aynı şekilde Türk Kızılayı, yılda ortalama 40'ın üzerinde ülkeye insani yardım götürmektedir.

Bildiğiniz gibi Türkiye'de 4 milyona yakın Suriyeli mülteci yaşıyor. Uyguladığımız açık kapı politikasıyla, silahlardan kaçan insanları topraklarımıza koşulsuz kabul ettik. Çünkü komşuluk bunu gerektirirdi. Hiçbir Suriyeli'nin zorla geri gönderilmemesi politikasını benimsedik.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri