Düğün Davetiyesinde 'Maske' Uyarısı Yapan damat, Koronavirüsten Hayatını Kaybetti

Ordu'nun Kumru ilçesinde, iki buçuk ay önce evlenen çift düğün davetiyesinde 'Sağlığımız için maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım' notu düşerek davetlileri uyaran berber Tarık Kul (28), geçen hafta yakalandığı koronavirüs salgınına yenik düşerek yaşamını yitirdi.

Düğün Davetiyesinde 'Maske' Uyarısı Yapan damat, Koronavirüsten Hayatını Kaybetti

Düğün Davetiyesinde 'Maske' Uyarısı Yapan damat, Koronavirüsten Hayatını Kaybetti

Ordu'nun Kumru ilçesine bağlı Akçedere Mahallesi’nde berber Tarık Kul, geçen hafta hastalanınca hastaneye gitti. Kul’un yapılan koronavirüs testi pozitif sonuç verdi. Ordu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Kul, geçen gün yaşamını yitirdi. Kul’un cenazesi koronavirüs önlemleri çerçevesinde Kumru ilçesinde defnedildi.

Tarık Kul, 18 Temmuz 2020 tarihinde, İlknur Kul ile evlendi. Berber dükkanında aldığı titiz koronavirüs tedbirleri ile bilinen Kul, düğün davetiyesine de ‘Sağlığımız için maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım’ notunu düşerek konukları uyardı.Tarık Kul’un babası Hüseyin Kul, oldukça üzgün olduğunu dile getirerek şu ifadeleri kullandı:

'BEN YANDIM BAŞKASI YANMASIN'

'Kelimeler boğazımda düğümleniyor, Allah kimseye bu acıyı vermesin. Birden rahatsızlanınca hastaneye götürdük. Tahliller yapıldı ve en sonunda durumu iyi değil diye Ordu Devlet Hastanesi'ne sevk ettiler. Bu zamana kadar hiç sıkıntısı yoktu, yaklaşık bir ay önce dişinde bir apse oldu ve aile hekimine gitti, antibiyotik kullanmaya başladı. 2 buçuk ay önce düğününü yaptık, elinin kınası daha solmadı. Allah bu virüs iletini, milletin başından defeder inşallah. Ben yandım başkası yanmasın.'

'' 'TARIK GENÇ, ATLATIR' DEDİM''

Acılarının oldukça büyük olduğunu belirten Tarık Kul’un ağabeyi Faruk Kul da 'Allah kimseye böyle bir acı vermesin. Tarık’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığını söylediler, ben de ‘Tarık genç, atlatır’ dedim. Kardeşim hastaneye yatırıldı, yoğun bakıma yatırıldı, kalbi durdu ve hayatını kaybetti. 2 buçuk ay önce evlendi, kendisi berberdi ve düğünde de tüm önlemleri almıştı. Davetiyesine bile uyarı yazdırdı. Dişinde oluşan apseden dolayı doktorun verdiği antibiyotiği kullanmış ama hapları fazla alınca vücuduna zarar vermiş. En sonunda illet virüsü kapmış, hasta olsa bile hastaneye gitmezdi' dedi.

'BİZİM CANIMIZ YANDI BAŞKASININ YANMASIN'

Koronavirüs salgınına karşı herkesin dikkat etmesini belirten Kul, 'Vatandaşlarımız çok vurdumduymaz, maske ağızda duracağına kola takıyorlar. İnsanlar dikkat etmiyor, bizim canımız yandı başkasının yanmasın' dedi.

Tarık Kul’un amcası İlyas Kul da 'Doktor durumunun kötü olduğunu söyledi ve birkaç gün sonra hayatını kaybetti. Uyarılara dikkat edelim, maskemizi takalım, sosyal mesafeye uyalım. Biz yandık kimse yanmasın, acımız çok büyük' diye konuştu.

'BUNUN ŞAKASI YOK'

Kuaför arkadaşı Hakan Cavlu da şu ifadeleri kullandı:

'arık, virüse karşı çok dikkatliydi, davetiyesine bile uyarı yazmıştı. Nasıl oldu ben anlamadım, koronavirüs olduğunu öğrenince çok şaşırdım. İnsanlardan uzak durur, hep dışarıda otururdu. Sonra hayatını kaybettiğini öğrendik. Çok üzüldük, bizi de hemen karantinaya aldılar. Herkesin dikkatli olması lazım, bunun şakası yok. Maske takmayan insanlar var'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR