Amerika Birleşik Devletleri'nin Lejyonu adlı Savaş Muharipleri Dernekleri Genel Kurulu'nda yaptığı ve prompter'dan yapmış olduğu konuşmasında Trump'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi "tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak" vurgusu yapması dikkat çekti.

"TEK DEVLET, TEK VATAN, TEK MİLLETİZ"

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, “Bizleri bölen yaralarımızı iyileştirme zamanı gelmiş bulunuyor.  Artık bizleri birleştirecek, yeni bir birlik sağlayacak ortak değerleri bulmak şart oldu. Bizler tek vatan, tek bayrak ve tek milletiz.” dedi.

BİRLİK ÇAĞRISI

Konuşmasını ülkede birlik ve beraberlik çağrısına odaklayan Başkan Donald Trump, “Tenimizin durumu, aldığımız maaş rakamları ya da oy verdiğimiz partiyle değil, paylaştığımız insani değerlerle kendimizi tanımlamalıyız” diye konuştu.

"GÜVENLİK GÜÇLRİ İYİ İŞLER ÇIKARIYOR"

ABD Başkanı ülke içinde hiçbir nedenle teröre izin vermelerinin mümkün olmadığını ve buna engel olmaya devam edeceklerini açıkladı. Güvenlik güçlerinin çok olumlu işler çıkardığını açıklayan Trump, “Hepimizin kalbi ülkemiz için atmakta ve Amerika ulusal marşını duyduğumuzda hepimizin kalpleri mutlulukla doluyor.” diye konuştu.