Meteorloji Genel Müdürlüğü'nden kuvvetli yağış ve dolu uyarısının ardından yaşanacak olumsuzluklara karşı İstanbul'da yaşayan vatandaşları uyaran İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), teyakkuza geçti. Ancak geride bıraktığımız günlerden yaşanan bir felaket olmadı. İstanbul'da yaşayan vatandaşlar üst üste yapılan uyarılardan sonra, araçlarını kartonla koruma altına aldı.

28 DERECE OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre; dün yağan sağanak yağışlar bugün Marmara Bölgesi'ni terk ediyor. İstanbul'da hava bugün açık, sıcaklık 28 derece olacak.

GALERİCİLER DOLU İÇİN ÖNLEM ALDI!

Galericiler bu kez yaşanacak olumsuz olayların önüne geçmek için ilginç bir önlem aldı. Meteoroloji'nin 3 gündür kuvvetli yağış uyarısından sonra, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş'ın da dolu uyarısı yapması ile birlikte Kadıköy'de galericiler, çok konuşulacak bir yöntemle önlem aldı. Geride bıraktığımız 1 ay önce ceviz büyüklüğünde yağan dolu, araçlara zarar vermişti. Bu nedenle çoğu lüks araç satan galericiler, otomobillerin doludan ve yaşanacak olan fırtınadan zarar görmemesi için tedbirlerini aldı. Kimisi araçlarını balonlu naylon ile kapladıktan sonra, ön ve arka camlarının üzerine paspas ve strafor koydu. Bazı araç sahipleri de otomobillerinin üzerlerini battaniye, halı, kilim ile kapattı. Kapalı otoparkı olan galericiler ise, araçlarını kapalı otoparktan çıkarmadığını belirtti.

Galerici Alper Uzun "Biz araçlarımızı kapalı otoparkımız var oraya aldık. Geçen sefer çok mağdur olduk. Yaklaşık 30 bin lira zararımız oldu. Onu önlemek içim meteorolojiye uyarak araçlarımızı kapalı otoparka aldık" açıklamasını yaptı. Bir diğer galerici Erdoğan Sönmez ise, "Önlemimizi almaya çalıştık bu şekilde. Poşetledik. Korumaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.