Dokunulmazlık görüşmeleri Meclis'in yeterli çoğunluğa ulaşamaması nedeniyle haftaya kaldı. Meclis Genel Kurulu yeterli çoğunluk olmadığı için toplanamadı.  Bu nedenle dokunulmazlık görüşmeleri haftaya kaldı.

Görüşmeler en erken çarşamba günü yapılabilecek.

TURAN: ÖNERİMİZ CHP VE HDP İŞBİRLİĞİ İLE ENGELLENDİ!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: "AK Parti'nin önerisi CHP ve HDP işbirliğiyle engellendi AK Parti Grup önerisi görüşülemeden Meclis kapandı" diye konuştu. 

KILIÇDAROĞLU NAZİLER GİBİ GAZ ODALARINA MI TOPLAYACAK?

Turan öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başkanlık sistemi ile ilgili sözlerini değerlendirirken, "Kılıçdaroğlu ne yapacak? Başkanlık sistemini savunan milletvekillerini, vatandaşları infaz mı edecek? Naziler gibi gaz odalarına mı toplayacak?" ifadesini kullandı.

Turan, yaptığı yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun TOBB Genel Kurulu’nda "talihsiz" bir konuşma yaptığını belirterek, "kandan beslenen bir anlayışla partisine ve devlet adamlığına yakışmayacak bir tavır daha sergilediğini, demokratik zeminde tartışılacak sistem problemlerini aklıselim zeminde tartışmak yerine savaş çığırtkanlığı yaptığını" savundu.

Akşam