Doktorlardan Şiddete Karşı İlginç Önlem

Doktorlara şiddet olaylarının artmasının ardından Denizli Tabip Odası'ndan ilginç bir hamle geldi. Buna göre Oda üyesi doktorlara ücretsiz olarak aikido kursu verilecek.

Doktorlardan Şiddete Karşı İlginç Önlem

Sağlık görevlilerine dönük şiddete çözüm bulunması için harekete geçen Denizli Tabip Odası, üyeleri için bedava 'aikido' kursu açmaya karar verdi.

GÜNLÜK EN AZ 30 SAĞLIK ÇALIŞANI ŞİDDET GÖRÜYOR

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde vazifeli doktor Bahattin Ahmet Yalçın'ın hasta akrabaları tarafından başına kaldırım taşıyla vurulup ağır yaralanması Denizli'de protesto edildi. Şehirdeki özel bir hastanenin önünde bir araya gelen Tabip Odası üyelerine bazı sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler destek verdi. Doktorlar ile beraber hemşireler ve sağlık görevlilerinin de katıldığı basın açıklamasında açıklama yapan Denizli Tabip Odası Başkanı Dr. Meral Alten, sağlık görevlilerine saldırıların fazlalaşarak sürdüğünü anımsatarak, günlük en az 30 sağlık görevlisinin şiddete maruz kaldığını iddia etti. Saldırılara 'dur' denilmesi gerektiğini söyleyen Alten, Denizlili doktorlar olarak şiddetten korunmak amaçlı farklı bir yöntemden de bahsederek şunları kaydetti:

"VAKİT GEÇMEK ÜZERE"

"Bu husus ile alakalı tüm görevlileri ve idarecileri acil tedbir almaya çağırıyoruz. Şiddet uygulayan kişilerin en ağır biçimde cezalandırılmasını ve bu cezada indirim yapılmamasını talep ediyoruz. Denizli Tabip Odası olarak acil yapabileceğimiz ilk tedbir kendimizi savunmak için üyelerimize bedava 'aikido' kursu açmak olacaktır. Bunun çözüm olmayacağı kanısındayız fakat zarar verme diyerek hekimliğe başlayan bizler önce zarar görme durumuna geldiysek artık şiddete karşı lazım olan tedbirin alınması ve cezaların uygulanmasının da zamanı geldi hatta geçmek üzeredir" dedi. Açıklamanın sonrasında grup üyeleri olaysız bir biçimde dağıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri