Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, "Diyarbakır’daki billbordlarda Şanlıurfa reklamının dönmesi bu şehrin değerlerini yok saymaktır. Bu şehirt sahipsiz değil, bu şehirin insanları bunu kabul etmez"dedi. Sosyal medyada da yer alan afişler Diyarbakırlıları çıldırttı.Diyarbakırlılar bu duruma aşırı öfke gösterdi.

ŞANLI URFA BELEDİYESİNİN TANITIM PANKARTLARI DİYARBAKIR'DA NE İŞİ VAR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi hazırladığı ve Diyarbakır’da tüm noktalarındaki bilboardlara asılan afişler olay yarattı. Şanlıurfa Balıklıgöl fotoğrafının kullanıldığı ve üzerinde, ’Ramazan Şanlıurfa’da yaşanır’ yazılı afişlere bir serzenişte Diyarbakır Esnaf ve sanatkarlar Odaları birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu’dan geldi.

DİYARBAKIR ESNAF VE SANATKARLAR ODALAR BİRLİĞİ BAŞKANI PANKARTLARA SERT TEPKİ VERDİ

DESOB Başkanı Ebedinoğlu, ’Ramazan Şanlıurfa’da Yaşanır’ yazılı afişin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait billboarda yer alması ile şehirin değerini yok sayıldığını söyleyerek, "Diyarbakır turizim şehridir, onbin yıllık tarihiyle, kültürüyle insanlarının hoş görüsüyle, sahabeleriyle inanç turizminin başkentlerinden biridir. Diyarbakır’daki billbordlarda Şanlıurfa reklamının yapılması bu kentin değerlerini yok saymaktır. Bu şehir kimsesiz değil, bunu kesinlike kabul etmiyoruz" dedi.