Diyarbakırlılara Büyük Müjde! Atanan Kayyum Öyle Bir Şey Yaptı ki...

HDP'li Eş Başkanlar Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nın tutuklanmasının ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne Cumali Atilla kayyum olarak atandı. Atilla'nın ilk icraat olarak otobüsleri ücretsiz yapması, Diyarbakırlıları oldukça sevindirdi.

Diyarbakırlılara Büyük Müjde! Atanan Kayyum Öyle Bir Şey Yaptı ki...

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nın tutuklanmasına tepki vermek amacıyla belediye yönetimi tarafından 8 gündür ulaşım hizmetinin aksatılması ve vatandaşın yaşadığı sıkıntı bugün sona erdi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne Kayyum Olarak Atanan Cumali Atilla ilk icraat olarak otobüsleri bedava yaptı.

DİYARBAKIRLILAR 8 GÜNDÜR DURAKLARDA MAĞDURDU

Dün akşam saatlerinde İçişleri Bakanlığı'nca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile göreve başlayan kayyum Cumali Atilla, bu sabah itibariyle aldığı kararla çalışmayan ve Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletme Müdürlüğü garajında bulunan araçlar çalıştı. 8 gündür mağdur olan Diyarbakırlılar duraklarda uzun süre beklemekten kurtuldu.

OTOBÜSLER YOLCULARA ÜCRETSİZ HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Belediye yönetimince alınan karar ile belediye otobüsleri bugün yolculara ücretsiz hizmet vermeye başladı.

"ÜCRETSİZ OTOBÜS VE KAYYUM HAYIRLI OLSUN"

Vatandaşlardan Mehmet Kurt, kente gelen kayyumun hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak halka hizmetin Hakk'a hizmet olduğunu belirtti. Kurt, "Bugün ulaşım olmadığı ve zorluklar çekildiği zaman insanlar zorluk çekiyor. Okula ve hastaneye gidenler var. Ulaşım hayatımızın bir parçasıdır. Ayrıca bugün ücretsiz olması ve kayyumun atanması hayırlı olsun" dedi.

"ÖĞRENCİLERE ÇOK FAYDALI BİR HİZMET"

Öte yandan ücretsiz otobüsler öğrencilerin akınına uğradı. Aziz Sevim adlı öğrenci, otobüslerin ücretsiz olmasının kendileri için çok faydalı olduğunu ve bazı öğrencilerin maddi durumu olmadığını söyledi.

Kaynak: haberler.com

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR