Diyarbakır’ın, Lice ile Kulp ilçesi arasında terör olayı meydana geldi. Edinilen ilk bilgilere göre, teröristler tarafından yola kurulan tuzakta el yapımı patlayıcı, zırhlı askeri aracın geçişi esnasında infilak ettirildi. Patlamada, 1 binbaşı ile 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 uzman çavuş yaralandı.

GENİŞ KAPSAMLI OPERASYON BAŞLATILDI

Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda asker sevk edildi. Bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliğinden gelen açıklamada, “Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında Diyarbakır ili Lice ilçesi kuzeyinde yapılan operasyon sırasında teröristler tarafından yola döşenmiş olan mayın/EYP’ye basılması sonucunda 2 kahraman askerimiz olay yerinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz” ifadeleri yer aldı.

Öte yandan geçen hafta Şırnak Kınalıtepe bölgesinde arama tarama faaliyeti yapan güvenlik ekipleri, 26 teröristi etkisiz hale getirip. 3 ayrı mağarada gerçekleştirilen aramada terör örgütü üyelerine ait çok sayıda silah ve mühimmat bulunmuştu.