PKK operasyonları tam gaz devam ediyor. Bu kez adres Diyarbakır... İşte detaylar: Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 3 mağara ile sığınak tespit edildi, 276 kilogram esrar ile çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca, Lice ilçesinde 18 Kasım'da saat 20.00'den itibaren Jandarma Komando Timleri, Polis Özel Harekat Timleri ve güvenlik korucularının katılımıyla başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Uğur Kartal-10 Özel Birlik Operasyonu'nun dün saat 21.00 itibarıyla başarıyla bittiği bildirildi.

3 MAĞARA 1 SIĞINAK ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Operasyonda teröristlerce kullanılan 3 mağara ve bir sığınağın tespit edilmesinden sonra tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildiği ifade edilen açıklamada, şunlar açıklandı:

"Gerçekleştirilen arama faaliyetlerinde söz konusu sığınak ve mağara içerisinde, 4 battaniye, hasır, 2 sera naylonu, boş jelikan, 7 metre branda ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi. Delil niteliği taşıyan malzemeler muhafaza altına alındı. Diğer malzemeler Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereğince yerinde imha edildi."

276 KİLO ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Narko-terörizmle mücadele faaliyetleri kapsamında, gerçekleştirilen adli arama faaliyetlerinde ise 276 kilogram toz esrar ele geçirildiği İifade edilen açıklamada, yol kontrol ve adli arama faaliyetleri neticesinde görevli personel tarafından 473 şahıs ve 170 aracın Jandarma Asayiş Bilgi Sistemi (JABS) marifetiyle, KİHBİ, UYAP ve ASAL sorgulamalarının yapıldığı, herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadığı kaydedildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.