Diyarbakır'da PKK'ya Ait 5 Ton Esrar Ele Geçirildi

Diyarbakır’da terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda, 5 ton 312 kilogram esrar ile 1 milyon 337 bin kök Hint keneviri ele geçirildi.

Diyarbakır'da PKK'ya Ait 5 Ton Esrar Ele Geçirildi

 

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde meydana gelen operasyonda 5 ton 312 kilogram esrar ile 1 milyon 337 bin 533 kök Hint keneviri yakalandı.

Valilik tarafından aktarılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığınca PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, sığınak ve barınakların imha edilmesi, uyuşturucu üretimi ve ticaretini yapanlar arasındaki bağın somut delillerle ortaya konulması, gizlenen uyuşturucuların bulunması amacıyla Lice ilçesinin güneyinde kalan dağlık ve kırsal alanda 9 Ekim'de başlatılan "Şehit Jandarma Başçavuş Tamer Meriç-02 Operasyonu" başarıyla sonlandı.

Operasyonda narko-terörizmle mücadele faaliyetleri çerçevesinde 5 ton 312 kilogram esrar ile 1 milyon 337 bin 533 kök Hint keneviri bulundu.

Operasyonda bölgesinde evlerinde ve araçlarında uyuşturucu bulunduran 10 kişi tutuklandı.

Gerçekleştirilen temas ve adli aramada bahse konu ağaçlık, kayalık alan ile toprağa gömülü jelikan bidonlarda kalaşnikof piyade tüfeği, tabanca, 2 şarjör, 17 fişek ve terörist kıyafeti ele geçirildi.

Açıklamada, bölgede yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan azim ve kararlılıkla sürdürüldüğü vurgulandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR