Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, terörle mücadele, asayiş ve özel harekat timlerinin de içlerinde bulunduğu 150 polis, kent merkezindeki 4 ilçede 16 farklı noktada, narko-terör uygulaması gerçekleştirildi.

İSTANBUL'DA DA UYUŞTURUCU SATICILARINA GÖZ AÇTIRILMIYOR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sultangazi ilçesinde "torbacı" diye adlandırılan uyuşturucu satıcısı olduğu ifade edilen 17 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon gerçekleştirildi.

Özel harekat polisinin de katıldığı operasyonda güvenlik güçleri, şüphelilere ait 18 adrese eş zamanlı baskınlar gerçekleştirildi. Operasyona, polis helikopteri de destek verdi.

Öte yandan dün de Siirt merkezli 7 ilde terör örgütü PKK'ya karşı düzenlenen operasyonda 39 kişi gözaltına alındı.

Valilik tarafından gerçekleştirilen açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince sürdürülen istihbari çalışmalar sonucunda şehir merkezi, Pervari ve Baykan ilçelerinin haricinde 7 ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen kişilere yönelik eş zamanlı operasyon yapıldığı duyuruldu.

Operasyonda "terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütüne yardım ve yataklık" yapmak suçlarından 39 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.