Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından narko terörizmle mücadele doğrultusunda, Kocaköy'ün Gözebaşı köyü ile Hazro'nun Meşebağları köyünde 40 ayrı yerde ekipler arama tarama çalışmaları yaptı.

Ekiplerin arama ve inceleme çalışmalarının ardından, 527 kilo 150 gram kubar esrar, 618 bin 453 kök Hint keneviri ve 2 ruhsatsız av tüfeği ele geçirilerek 6 şüpheli kişide gözaltına alındı. Operasyon sırasında kaçan bir şüpheli içinde arama çalışması başlatıldı.

Hazro ve Kocaköy Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından verilen kararla ele geçirilen kenevirler olay yerinde imha edilerek esrarlara el konuldu.

UYUŞTURUCU KAÇAKCISI YAKALANDI

Ankara' da gerçekleştirilen birçok uyuşturucu kaçakçılığı ve silahlı olayın faili olduğu tespit edilen, 14 ayrı suçtan aranan cezaevi firarisi olan İnan' ın yasa dışı yollar ile Türkiye' ye geldiğini tespit eden Organize Suçlar ile Mücadele Şubesi mensupları, suç örgütü elebaşı ve beraberindekileri takibe aldı.

Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İzmir' de bir süre takip edilen Kadir İnan ve ardındaki 3 kişi, polis mensupları tarafından İzmir' deki bir alışveriş merkezine yapılan harekat ile gözaltına alındı. Öte yandan, Uyuşturucu kaçakçısı olan Kadir İnan' a ait olduğu tespit edilen yatın kaptanı olduğu öğrenilen zat da polis ekiplerinden kaçamayarak yakayı eleverdi.