Diyarbakır'da HDP Belediyesine Protesto

Diyarbakır’daki bir grup Sivil Toplum Temsilcisi (STK), yaptıkları basın açıklamasıyla HDP’li Büyükşehir Belediyesi'ni protesto etti

Diyarbakır'da HDP Belediyesine Protesto

Diyarbakır'da HDP Belediyesine Protesto

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde bulunan Yeşil Cami önünde bir araya gelen ve burada cuma namazı kılan grup daha sonra Büyükşehir Belediyesi önünde toplanarak basın açıklamasında bulundu.

Toplanan grup adına basın açıklamasını okuyan İlim, Ahlak ve Kardeşlik Derneği üyesi Mücahit Koyuncu, Diyarbakır halkının hassasiyetleri ile oynanılmaması gerektiği üzerinde durdu.

Koyuncu, "Girilen bu yanlış yoldan derhal dönülmelidir. Halka hizmet ile yükümlü olan belediyeler, toplumu provoke edecek faaliyetlerde bulunmamalıdır. Büyükşehir Belediyesi, camilerin yıkılmayacağı konusunda kamuoyuna net ve tatmin edici açıklama yapmalıdır. Alınan kararı savunma gibi yola tevessül edilmemelidir. Kamuoyunun beklentisi, bu yanlış kararın bir an önce düzeltilmesidir. Diyarbakır fatihi büyük sahabeden İyaz bin Ganem başta olmak üzere İslam büyüklerine saygısızlık veya düşmanlık gibi algılanacak pratiklerden kaçınılmalı, İslam’ın kutsallarına dokunulmamalıdır" sözlerini aktardı.

"BULUNDUĞUNUZ MAKAMLAR HİZMET MAKAMLARIDIR"  

Yetkililere de seslenen Koyuncu, "Bulunduğunuz makamlar halka hizmet makamlarıdır. Halkı dönüştürecek, bir kentin kimliğini değiştirecek değirmenler değildir. Müslüman halkın huzurunu bozacak, kaosa neden olacak, yüreğini acıtacak eylemlerden kaçının. Bu halkın sizden beklentisi onlara hizmet götürmeniz, kalkınmasını sağlamanızdır. Her anlamda ötekileştirilmiş bu mazlum halka hizmet etmek, sizin en büyük vazifenizdir" şeklinde konuştu.

Grup, daha sonra belediye önüne siyah çelenk bıraktı.

"Camiye uzanan eller kırılsın", "Sahabeye uzanan eller kırılsın", "Zalimler için yaşasın cehennem" şeklindeki sloganlarından sonra grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR