Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen FETÖ soruşturması doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin düzenlediği operasyonda, ByLock kullandıkları ve şehirde bulundukları tespit edilen 31 şüpheli için yakalama kararı alındı.

Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonda şüphelilerden 19 kişi gözaltına alındı.

Zanlıların bulundukları adreslerde yapılan aramalarda 53 adet bir dolarlık banknot ile çok sayıda yasaklı yayın bulundu.

ANKARA’DA FETÖ’YE BÜYÜK DARBE

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine yönelik soruşturması doğrultusunda, dabe gücü Kara Havacılık Komutanlığı’nda çalışan 24'ü muvazzaf 26 kişi için gözaltı kararı verildi. Güvenlik güçleri, çok sayıda askerin içinde bulunduğu yapılanmaya operasyon düzenledi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’DA TEMİZLENİYOR

Diğer yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hain darbe girişiminde bulunan FETÖ'ye ilişkin iki ayrı soruşturmada, görevine son vertilen eğitim kurumlarında çalışan 63, Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan 8 kişi içinde gözaltı kararı verdi.

KILIÇDAROĞLU’NUN AVUKATI FETÖ’DEN YAKALANDI

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyonda FETÖ soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alındı.