Diyarbakır'ın belli yerlerindeki billboardlara, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 'Ramazan Şanlıurfa'da Yaşanır' yazan afişlerin asılması, eleştirilere yol açtı.
Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, "Diyarbakır'daki billbordlarda Şanlıurfa reklamının yapılması bu şehrin değerlerini yok saymaktır. Bu şehir sahipsiz değil, kabul edilemez" dedi.
Sosyal medyaya da yansıyan söz konusu afişler tartışma konusu oldu.

TEPKİ TOLPLADI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Diyarbakır'da belli yerlerdeki bilboardlara asılan afişler tartışma yarattı. Şanlıurfa Balıklıgöl fotoğrafının kullanıldığı ve üzerinde, 'Ramazan Şanlıurfa'da yaşanır' yazılı afişlere bir eleştiri de Diyarbakır Esnaf ve sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu'dan yöneltildi.

DESOB Başkanı Ebedinoğlu, 'Ramazan Şanlıurfa'da Yaşanır' yazılı afişin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir çok billboarda asılması ile kentin değerini hiçe sayıldığını belirterek, "Diyarbakır turizm şehridir, on bin yıllık tarihiyle, kültürüyle insanlarının hoş görüsüyle, sahabeleriyle inanç turizminin başkentlerinden biridir. Diyarbakır'daki billbordlarda Şanlıurfa reklamının yapılması bu kentin değerlerini yok saymaktır. Asılan bu afişler kesinlikle ve kesinlikle kabul edilemez" beyanında bulundu.

Sosyal medya hesaplarında da paylaşılan ve bazı sivil toplum kuruluşlarının eleştirisine sebep olan afişler hakkında çok sayıda eleştiri geldi.