Diyarbakır Şehitlerini Uğurladı!

Lice'de şehit olan iki askerin naaşı, 7'inci Kolordu Komutanlığı'nda gerçekleştirilen törenden sonra memleketlerine uğurlandı.

Diyarbakır Şehitlerini Uğurladı!

7'inci Kolordu Komutanlığı'nda gerçekleştirilen cenaze törenine, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, şehit askerlerin yakınları, askeri yetkililer ve vatandaşlar katıldı.
Şehitlerin özgeçmişlerinin okunmasının ardından askeri yetkililer konuşma yaptı. Okunan dualardan sonra şehit Binbaşı Çelik ve şehit Uzman Çavuş Sakal'ın cenazeleri, silah arkadaşları tarafından omuzlara alınarak ambulansa götürüldü. Bu esnada törene katılan ve ayakta durmakta zorlanan şehit yakınlarına askeri yetkililer yardımcı oldu.

Diyarbakır şehitleri törenle uğurlandı


ŞEHİTLERİN NAAŞI SİVAS VE İSTANBUL'A UĞURLANDI


Şehit Binbaşı Çelik'in cenazesi İstanbul'a, şehit Uzman Çavuş Sakal'ın cenazesi de toprağa verilmek üzere memleketi Sivas'a uğurlandı.

 

EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASIYDI


2016 senesinden beri Lice 1'inci Jandarma Komando Tabur Komutanlığı emrinde görev alan Jandarma Binbaşı 39 yaşındaki Ümik Çelik, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Diyarbakır şehitleri törenle uğurlandı


Jandarma Uzman Çavuş 27 yaşındaki Erkan Sakal'ın ise 2014 senesinden beri Lice 1'inci Jandarma Komando Tabur Komutanlığı emrinde görev yaptığı aktarıldı. Şehit Uzman Çavuş Sakal'ın evli ve çocuğu olmadığı öğrenildi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri