Diyarbakır'ın Lice ilçesi kuzeyinde gerçekleştirilen operasyon sırasında eli kanlı terör örgütü PKK’nın hain teröristlerinin saldırıları sonucunda 1 Ağustos'ta şehit olan iki askerden Jandarma Binbaşı Ümit Çelik'in adı, Lice Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Sinan Başak tarafından önerilmesiyle birlikte, belediye meclisinin onayından geçerek ilçedeki çocuk parkına verildi.

Söz konusu parkın düzenlenmesinden sonra yeni yeni tebala için tören düzenlendi. Kaymakam Başak, açıklamalarında, belediyede görev almasından sonra ilçede pek fazla hizmet çalışmalarında bulunduklarını ifade etti.

NELER OLMUŞTU?

Diyarbakır’ın, Lice ile Kulp ilçesi arasında terör olayı meydana gelmişti. Edinilen ilk bilgilere göre, teröristler tarafından yola kurulan tuzakta el yapımı patlayıcı, zırhlı askeri aracın geçişi esnasında infilak ettirildi. Patlamada, 1 binbaşı ile 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 uzman çavuş yaralanmıştı.

Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda asker sevk edilerek bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatılmıştı.

Şehit Binbaşı Çelik'in cenazesi İstanbul'a, şehit Uzman Çavuş Sakal'ın cenazesi de toprağa verilmek üzere memleketi Sivas'a uğurlanmıştı. 2016 senesinden beri Lice 1'inci Jandarma Komando Tabur Komutanlığı emrinde görev alan Jandarma Binbaşı 39 yaşındaki Ümik Çelik, evli ve 3 çocuk babasıydı.