15 Ağustos'ta Diyarbakır'daki Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Trafik Denetleme İstasyonu'na yapılan saldırıyı düzenledikleri belirtilen 2 PKK'lı terörist yakalandı.

5 kişi ölmüş, 37 kişi yaralanmıştı

Saldırıda beşi polis, üçü sivil olmak üzere sekiz kişi hayatını kaybetmiş, 37 kişi yaralanmıştı.

Örgütün saldırıda 10 tondan fazla patlayıcı kullanıldığı, bombalı aracın infilak ettirildiği yerde yaklaşık yedi metre derinliğinde çukur oluştuğu kaydedildi.

Sosyal medyadaki açıklamaya göre saldırıyı HPG üstlenmişti.

İki PKK’lı yakalandı, bir araç ele geçirildi
Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada saldırıyı gerçekleştiren iki PKK’lı teröristi yakaladıklarını ve eylemde kullanılan bir aracın ele geçirildiğini belirtildi.

İşte valilik tarafından yapılan açıklama:

“İlimiz Diyarbakır- Batman Karayolu Bismil yol ayrımında bulunan Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Trafik Denetleme İstasyonu’na yönelik olarak, 15 Ağustos 2016 Pazartesi günü saat 13.10 sıralarında bölücü terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araç ile yapılan bir patlama meydana gelmiştir.

Meydana gelen patlamada 5 polis memuru ile 3 sivil vatandaş hayatını kaybetmiştir. 7’si polis memuru olmak üzere 37 kişi ise yaralanmıştır. Yapılan araştırmalarda olaya bizzat iştirak ettiği anlaşılan 2 örgüt mensubu ve eylemde kullanılan 1 araç ele geçirilmiştir.”