Diyarbakır Annelerinin Bekleyişi Devam Ediyor

Diyarbakır annelerinin Diyarbakır HDP il parti binasının girişinde 3 Eylül'den beri bekleyerek gerçekleştirdiği oturma eylemi devam ediyor.

Diyarbakır Annelerinin Bekleyişi Devam Ediyor

Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarına kavuşmak ümidi ile HDP Diyarbakır İl Binası önüne gelen Diyarbakır Annelerinin oturma eylemi sürüyor.

Eyleme katılmak için Muş'tan gelen Halit Atun oğlunun bilgisayar mühendiisliği okurken terör örgütü PKK tarafında kandırılarak dağa kaçırıldığını söyledi.

Şoförlük yaparak 8 çocuğuna baktığını söyleyen acılı baba bir oğlununda Ankara'da askerlik yaptığını söledi.
Halit Altun, bilgisayar mühendisliği okurken kaçırılan oğluna 4 yıldır hasret olduğunu belirtirken "Devletime, Bayrağıma ve Milletime sağdığım" dedi.

Yaptığı araştırmalar sonucu oğlunun Kobane tarafına götürüldüğünü öğrenen acılı baba, "Çocuğum için gitmediğim yer kalmadı. Sürekli başka yere yönlendiriyorlar. 2 yıl boyunca evimde kalmadım. Tüm varlığımı ortaya koydum, bir türlü çocuğumun izine rastlamadım." dedi.

HDP'li yöneticilere de seslenen Altun, "Burada oturma eylemini görünce katılmak istedim. HDP'yi sorumlu tutuyorum. Çocuklarımızı götürüyorlar. Kendi çocuklarını neden götürmüyorlar? Kendi çocuklarını da götürseler, böyle bir sistem olduğunu düşünürüz. Kendi çocuklarını okutuyorlar, bizim çocuklarımızı da dağa gönderiyorlar." dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR