Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Roman Çalıştayı'na Katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ‘Roman Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada, “Bugün gençlerimizi, çocuklarımızı daha iyi nasıl yetiştirebiliriz, onları topluma ideal bir fert nasıl yapabiliriz, bunun çalıştayını yapacağız” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Roman Çalıştayı'na Katıldı

Başkan Erbaş, çalıştayın tecrübe paylaşımı noktasında da önemli bir imkan oluşturduğunu kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Ankara’da Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen Roman Çalıştayı’na katıldı.

"BU MİLLETİN AMACI, GAYESİ, HEDEFİ BİR"

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, yaptığı konuşmada, ilk defa bu çerçevede bir çalıştayın yapıldığını belirterek, organizasyonu düzenleyenlere teşekkür etti. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak ülkede ulaşılmadık hiçbir mahalle ve hiçbir kesimin kalmayacağını söyleyen Erbaş, “Ülkemizde farklı ırklardan, etnik yapılardan, farklı diller konuşan, farklı renklere sahip insanlardan oluşan bir milletiz. Bu milletin amacı, gayesi, hedefi bir. Bugün aynı hedef, aynı gaye doğrultusunda neler yapabiliriz, gençlerimizi, çocuklarımızı daha iyi nasıl yetiştirebiliriz, onları topluma ideal bir fert nasıl yapabiliriz, bunun çalıştayını yapacağız” ifadelerini kullandı.

"ONLARIN GIDASI KÖTÜLÜK"

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, yaptığı konuşmada, “İyiler kötüler den fazla olduğunda dünya daha huzurlu, daha güzel olacak. Kötüler dünyayı yaşanmaz hale getiriyor. Neden, çünkü onların gıdası kötülük. Kötülükten gıdalanan insanlar, dünyayı iyilerin yaşayamayacağın hale getirmeye çalışıyorlar” ifadelerine yer verdi.

Çalıştaya, Türkiye’nin dört bir yanında Roman vatandaşlara yönelik faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kanaat önderleri, akademisyenler, din görevlileri ve mahalli idareciler katıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz