Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Selde Zarar Gören Camileri İnceledi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sel afetinin meydana geldiği Giresun'a gitti. Ali Erbaş, hasar alan Kuran kursu ve camileri inceledi. Erbaş'ın afet bölgesindeki incelemelerinde cübbe sarık giymesi bir kesim tarafından eleştiri topladı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Selde Zarar Gören Camileri İnceledi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Selde Zarar Gören Camileri İnceledi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Giresun’da gerçekleşen sel afetinde oldukça zarar gören Dereli ilçesinde incelemeler gerçekleştirdi.

Ali Erbaş'ın afet bölgesinde cübbeli sarıklı gitmesini sosyal medya üzerinden bir kesim oldukça eleştirdi. Fakat bu durumun dünyadaki örneklerine baktığımızda da görüyoruz ki Papa başta olmak üzere pek çok din adamları bu gibi afet bölgelerini ziyaretlerinde dini giysileriyle orada oluyorlar.

Dereli’de bir Kuran kursunun, Espiye ile Yağlıdere’deki baçı camilerin kullanılamaz duruma geldiğini ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, şu ifadeleri kullandı:

'Birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir çalışmayla felakete uğrayan ilçelerimiz inşallah en kısa zamanda eski haline kavuşturulacak. Yıkılması gereken binalar da yıkılacaktır ve yenileri yapılacaktır. Tüm vatandaşlarımız için dua ediyorum, sabır ve tahammül tavsiye ediyorum. Çünkü Allah´tan gelene karşı boynumuz kıldan incedir ama tedbirlerimizi almalıyız. Bizim için dört önemli unsur var. Bunlar da; ibret almak, tedbir almak, tevekkül etmek ve dua etmektir. Afet durumunda bir Müslüman’a gerekli olan bu davranışlardır.'

Ali Erbaş'ın afet bölgesinde cübbeli sarıklı gitmesini sosyal medya üzerinden bir kesim oldukça eleştirdi. Fakat bu durumun dünyadaki örneklerine baktığımızda da görüyoruz ki Papa başta olmak üzere pek çok dini liderler bu gibi afet bölgelerini ziyaretlerinde dini giysileriyle orada oluyorlar.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR