Dışişleri Bakanlığı'ndan Hollanda'ya FETÖ Tepkisi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy tarafından yapılana açıklamada; Hollanda makamları tarafından FETÖ iltisaklı şahısların iltica başvurularının kabul edilmesi ve oturum izni verilmesinin kabul edilemez olduğu söylendi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Hollanda'ya FETÖ Tepkisi

Dışişleri Bakanlığı'ndan Hollanda'ya FETÖ Tepkisi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’un yapmış olduğu açıklamada: "Hollanda Göç ve Vatandaşlık Hizmetleri Dairesi’nin FETÖ iltisaklı şahısların bilgilerinin Türk makamlarının eline geçmiş olabileceğini gerekçe göstererek, örgüt mensuplarının iltica başvurularını olumlu yanıtlaması ve oturum izni vermesi kabul edilemez.

1951 tarihli “Mültecilerin Statüsüne İlişkin Cenevre Sözleşmesi” ile terör suçlarından aranan şahısların mültecilik statüsünden yararlandırılamayacağı hüküm altına alınmış, bir başka deyişle “mülteci statüsü”nün teröristler tarafından suistimalinin engellenmesi amaçlanmıştır.

251 masum vatandaşımızın şehit edildiği ve binlercesinin de yaralandığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin arkasındaki FETÖ mensuplarının ülkemize iadeleri yönündeki beklentimiz ve çabalarımız devam edecektir. Sözkonusu terör örgütünün sadece Türkiye değil bulunduğu her ülke için tehdit olduğu unutulmamalı, terörle mücadelede uluslararası işbirliğinin büyük önem taşıdığı bilinmelidir." sözlerine yer verdi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.


Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri