20 Ağustos 2019
  • Istanbul 26.11°
  • Ankara 23°
  • Izmir 31.11°
İmsak 04:36
Güneş 06:11
Öğle 13:13
İkindi 17:00
Akşam 20:04
Yatsı 21:33
BIST96.032
Dolar5,74
Euro6,3731
Altın277,72

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, İftarda Suriyeli Çocuklarla Bir Araya Geldi

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, düzenlenen iftarda Suriyeli çocuklarla bir araya geldi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, İftarda Suriyeli Çocuklarla Bir Araya Geldi

Avrupa Birliği İletişim Stratejisi (ABİS) kapsamında Avrupa Birliği Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Altındağ Belediyesi ve AB Türkiye Delegasyonu iş birliğinde iftar yemeği düzenlendi.

SURİYELİ ÇOCUKLAR DA KATILDI  

Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde ‘paylaşma ve dayanışma’ başlığıyla düzenlenen yemeğe Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger’in yanı sıra AB ülkelerinin büyükelçileri ve Türkiye’de geçici koruma altında bulunan Suriyeli çocuklar katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, gerçekleştirilen iftardan sonra katılımcıların konuşmalarıyla devam etti.

"HEPİNİZE GÜZEL BİR GELECEK DİLİYORUM"  

Türkiye’nin 3.7 milyon Suriyeliye ev sahipliği yaptığını belirten Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, “Çocuklar geleceğimiz. Suriyeli kardeşlerimizin en iyi şekilde eğitim görmesi için çaba gösteriyoruz. Çocuklara bir soru sormak istiyorum. Büyüyünce ne olmak istiyorsunuz? Futbolcu olmak isteyen var mı, diplomat olmak isteyen var mı, kim doktor olmak istiyor? Çocuklar hepinize güzel bir gelecek diliyorum. İnşallah kısa zamanda ülkenize dönebilirsiniz. Ama bu mümkün olmadığı sürece Türkiye’de evinizdesiniz. Geceye katılanlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri