İstanbul'da, terör örgütü DHKP/C'ye karşı düzenlenen operasyonda 10 kişinin yakalandığı aktarıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, terör örgütü DHKP/C'nin faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışma gerçekleştirildiği kaydedildi.

Yapılan açıklamada, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü'nün koordinesinde Okmeydanı Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Mithatpaşa Caddesi Mektep Sokak'ta bir adrese yönelik helikopter ve özel harekat unsurlarıyla düzenlenen operasyonda şüpheliler B.K, D.K, T.G, Ö.Z.G, A.İ.Ç, N.A, A.R, M.H, M.Y.G. ile A.B'nin gözaltına alındığı ifade edildi.

Adreste yapılan aramada, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildiği kaydedildi.

110 KİŞİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI VERİLMİŞTİ

Terör örgütü DHKP/C'ye ilişkin yürütülen soruşturma doğrultusunda, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden terör örgütü mensuplarına silah yardımında bulunan kişinin de içinde yer aldığı 110 zanlı için yakalama kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nda bir şüphelinin verdiği ifadeler kapsamında, terör örgütü DHKP/C yapılanmasına yönelik soruşturma derinleştirildi.

Güvenlik ekipleri başlattığı operasyonlarda içlerinde Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden teröristlere yardım eden M.K'nin de bulunduğu bazı zanlıları yakaladı.

Haklarında yakalama kararı verilen diğer zanlılar için çalışmalar devam ediyor.